הסיפורים שלנו

להלן הסיפורים על התיקים שלנו עימם התמודדנו ומתמודדים

  • נדל"ן

עסקת מכר והסכם מכר:
לקוח שהגיע למשרדנו לצורך רכישת בית והומלץ לו לקחת שמאי לצורך עשיית בדיוק מקדימות, דבר אשר היה זניח ללקוח ונדחה על ידו, לאחר מו״מ ארוך נחתם הסכם מכר, אשר שמר על זכויוות הלקוח. בבוא הלקוח לקבל משכנתא התגלה שקיימים חלקים שונים בבית שנבנו בו בחריגת בניה ומשכך סירב הבנק למשכנתאות ליתן משכנתא. המוכר סירב בכל תוקף לקחת אחריות ולמרות שההסכם הגן על הלקוח ומכאן הוגשה תביעה לביטול הסכם לבית המשפט המחוזי. לאחר הליך בית המשפט המחוזי ביטל את ההסכם והשיב ללקוח שלנו את מלוא התשלומים ששלומו עבור הבית.

חוסר תכנון נכון של מימון בעסקת מכר:
לקוחה הגיעה למשרדנו במצוקה לאחר שנכנסה למצב של הפרת הסכם בשל חוסר יכולת להגדיל משכנתא על דירה אחרת שבבעלותה וזאת בשל סירוב קבלן אשר משמש כחברה משכנת ליתן התחייבות לרישום משכנתא בשל עיצומם של הליכי רישום בית משותף.
בדיקה מקדימה של מצב משפטי ותכנון נכון של מימון באמצעות משכנתא הייתה חוסכת עוגמת נפש רבה ללקוחה שלאחר התערבות משרדנו בא הנושא על פתרונו.

בית עם ליקויים – קנה חתול בשק:
לקוח המשרד הגיע למשרדנו לטיפול משפטי לאחר שרכש בית פרטי שלימים הסתבר שהבית מלא בליקויי בניה אשר הוסתרו מהלקוח בתהליך המכירה, צביעה נכונה והכנת הבית למכירה בחודשי הקיץ למעשה הם אלו שטשטשו את הדברים. לימים ובחורף הראשון הסתבר שהבית ללא איטומים ונבנה בניגוד לכל תקן קיים. הלקוח באמצעות משרדנו הגיש תביעה משפטית כאשר סכום הליקויים והנזקים שווי ערך למחצית מעלות הבית שלא לדבר על עוגמת הנפש והחיים בתוך סיוט מתמשך…

  • מסחרי

תכנון לא נכון של עסקה:
לקוח פנה למשרדנו לאחר שהחליט וחתם על הסכם מייסדים לצורך הקמת חברה עם שותף אשר היה במקביל בעלים של עסק דומה שפעל באמצעות שותפות רשומה. בהתאם להסכם מייסדים לא הוכנסו הוראות שמגנות על כספו של הלקוח והסכם המייסדים לא הגביל את השותף בחברה להפסיק ולפעול במסגרת השותפות. כמו כן, הסכם המייסדים כלל בתוכו הוראות משונות ביחס לרכישת הפעילות של השותפות על ידי החברה. לאחר חתימת הסכם המייסדים העביר הלקוח מאות אלפי שקלים לשותפות כדי לרכוש את פעילותה וזאת מבלי שהוראות הסכם המייסדים לא קבעו כל מנגנון של העברת הפעילות מהשותפות לתוך החברה. אם לא די בכך, לאחר פתיחת חשבון בנק לחברה החדשה, רוקן השותף בחברה עוד כמה מאות אלפי שקלים מקופת החברה והעבירם וזאת תוך חודש ימים ובכך הותיר את לקוח המשרד מול שוקת שבורה והפסדים של מאות אלפי שקלים, מכאן הוגשה תביעה על ידי המשרד אשר מתנהלת בבית המשפט המחוזי….

חתימה על הסכם זיכיון:

תיק מורכב שאליו נכנס משרדנו ובו החלפנו ייצוג של עו״ד אחר ביחס לתביעה אשר הוגשה על ידי רשת מזכה כנגד זכיין ותביעה שכנגד אשר הוגשה על ידי הזכיין כנגד הרשת.

הזכיין כאמור חתם על הסכם זיכיון ופתח סניף של הרשת המזכה, בתחילה, השקיע הזכיין סכום של כ 1,500,000 ש״ח כדי להקים את הסניף וכל זאת לאחר שהרשת המזכה הציגה תוכנית עסקית לזכיין ואף סייעה לו בבחירת המיקום. ולאחר מכן נתנה הרשת המזכה תמיכה בחודשים הראשונים של הסניף תוך שהיא מחייבת את הזכיין עבור עובדי הרשת המזכה אותם הציבה בסניף. לימים ותוך חודשים בודדים הבין הזכיין כי הרשת המזכה הוליכה אותו שולל בכך שסכום ההשקעה היה גדול פי 2 ממה שהוצג לו וכי המיקום הוא אינו מיקום אשר יכול להביא להכנסות אשר יש בהן לכסות את הוצאותיו.

אט אט החל מצבו הכלכלי של הזכיין להיות קשה ובכך לא הצליח הוא לעמוד בהתחייבויותיו בהתאם להסכם הזיכיון ובהתאם להסכם השכירות עליו חתם ביחס לסניף.
תוך מספר חודשים הגיע הזכיין למצב של חדלות פרעון ומכאן למצב של סגירת הסניף על ידי הרשת המזכה אשר נטלה לידיה את כל הרכוש שהיה בסניף ומכאן הוגשו התביעות.

לאחר הליך משפטי פסק בית המשפט לטובת הרשת המזכה ולמרבה הצער לזכיין לא נותרה היכולת הכלכלית לפנות לעראכת הערעור כדי להפוך את החלטת בית המשפט.

ניהול עסק בדרך לא נכונה:

לקוח המשרד פנה למשרד לצורך קבלת ייצוג דחוף בשל ניהול כושל של העסק וחוסר יכולת של העסק להתנהל בגלל שחשבון הבנק של העסק הוגבל וחובות העסק גדלו תוך שהעסק אף קיבל הלוואות מהשוק האפור.

מיד עם קבלת התיק פעל משרדנו באמצעות מומחי המשרד לצורך בניית תוכנית הבראה לעסק והגעה להסדרים עם כל הגורמים המעורבים וזאת על מנת לאפשר לעסק להמשיך ולהתנהל ולצאת ממצב של קריסה מוחלטת.

כיום לקוח המשרד מקבל ליווי צמוד מהמשרד ביחס להתנהלותו המשפטית והכלכלית הן מול עובדי העסק, מול הבנקים ומול ספקי העסק ובהתאם לתוכנית הבראה נראה כי העסק חוזר למוטב.

  • משפחה

גירושין:

לקוחת המשרד פנתה למשרד לקבלת ייעוץ וזאת מאחר וזו חששה שבעלה בוגד בה עם אחותה !!! נשמע הזוי, מסתבר שלא….

לאחר ליווי משפטי צמוד והשגת הראיות הנכונות פעל המשרד להגשת תביעות רלוונטית ובאמצעות בעלי המקצוע במשרד מקבלת הלקוחה ליווי של גורמי מקצוע שונים וזאת כדי לעזור לה לעבור את המשבר על הצד הטוב ביותר.

כשמדובר בילדים במקרים כאלו, הפעולה ברגישות ובהבנת הדברים חשובה מאוד לצורך בניית הטיפול הנכון בתיק.

גירושין:

לקוחה פנתה למשרד וביקשה לקבל ייצוג משפטי בשל העובדה שהחליטה לסיים את מערכת הנישואין בשל מצב רגשי ירוד וחוסר עניין בזוגיות.

מיד עם קבלת התיק במשרד ובהחלטה משותפת הומלץ ללקוחה לקבל ייעוץ ממטפלת רגשית אשר עובדת בשיתוף פעולה עם המשרד.

לאחר הליך רגשי של מספר שבועות החליטה הלקוחה בעצה משותפת עם המשרד כי הדבר הנכון הוא לשקם את הזוגיות ובכך להציל את הנישואין ואף לחתום עם בעלה על הסכם שלום בית שיתקן את משקעי העבר של הזוג ויתן להם אבני דרך להמשך הזוגיות.

הסכם ממון:

הוא בן 45 והיא בת 28, לו יש נכס ועסק ולה אין כלום, לו יש ילד והיא עוד רווקה. כל השאיפה שלהם היא להתחתן ולבנות משפחה חדשה תוך שהוא מעוניין להגן על הדירה והעסק שלו.

בהמלצת המשרד וליווי נכון, שניהם חתמו על הסכם ממון וזאת לאחר חששות כבדים שההסכם יכביד על הזוגיות.

לאחר שנתיים הזוג החליט כי הוא הגיע לקצה הדרך והם החליטו להתגרש, למזלו, הסכם הממון שמר על נכסיו ובכך הזוג התגרש מבלי להותיר אחריו כל מחלוקת רכושית אשר נפתרה במסגרת הסכם הממון.

צוואה:

לפני מספר שנים, פנה למשרד אדם מבוגר וביקש לערוך צוואה לפיה הוא מוריש לנכדו את כל רכושו והנכס שהיה בבעלותו. בהתאם לכך ערך המשרד עבור הלקוח צוואה בהתאם לרצונו לא לפני שדאג כי רופא מומחה יאשר כי הוא כשיר לתת צוואה ותוך שכל מהלך כתיבת הצוואה והחתמה צולמו בידאו תוך שהלקוח נשאל שאלות .

לימים הלך הלקוח לעולמו וילדיו גילו את הצוואה.

לאחר הליך משפטי מורכב החליט בית המשפט לקבל את הצוואה ואף לשבח את עבודת המשרד על היצירתיות בערכית הצוואה ועל הגנת רצונו של הלקוח שהלך לעולמו.

לוגו מלכה ושות'

רשלנות מקצועית

אי בדיקת מצב רישוי הנכס

משרדנו מייצג אדם שרכש נכס מקרקעין הכולל מרתף. בעת הקניה, הצהיר המוכר כי רק למחצית המרתף ישנו היתר בניה. משביקש הקונה למכור את הנכס התגלה, כי למרתף אין היתר בניה כלל ולכן, הוגשה תביעה נגד המוכרים בגין הטעיה והצהרה כוזבת וכן כנגד עורך הדין שייצג את הקונה בעת רכישת הנכס. בתביעה נגד עורך הדין נטען, כי אי בדיקת המצב הרישויי של המרתף עולה כדי רשלנות מקצועית. בית המשפט קיבל את התביעה שהוגשה על ידי משרדנו וקבע כי המוכרים הפרו את חובת הגילוי שלהם, תוך שהוא חייב אותם בפיצויים ואנו ממתינים לקביעתו לגבי סוגיית הרשלנות המקצועית של עורך הדין.

 

הפרת חובת נאמנות של עורך דין ששימש כנאמן

משרדנו מייצג תובעים שבבעלותם בניין שניהולו הופקד בידי עורך דין. לאורך השנים ניהל עורך הדין חשבון נאמנות אליו הופקדו כספי השכירות של שוכרי נכסים בבנין. התביעה הוגשה על ידי משרדנו כנגד עורך הדין הנאמן וכן כנגד הבנק בו מתנהל חשבון הנאמנות בשל העובדה, כי מחשבון הנאמנות נעלמו כספים שאמורים היו להיות מופקדים בו.

 

אי ביצוע בדיקות מקדמיות כנדרש

משרדנו מייצג לקוחות אשר תובעים עורכי דין שייצגו אותם בעסקת רכישת קרקע אשר עליה בנוי בית ישן. עורכי הדין, שייצגו את שני הצדדים בעסקה, לא ביצעו את הבדיקות המקדמיות כנדרש ולאחר חתימת העסקה התברר ללקוחותינו, כי בהתייחס לחלק מהנכס קיימת הפקעה שמונעת את פיצול המגרש, כפי שתוכנן על ידם וכי על מנת לקבל היתר בניה ולפצל את המגרש, עליהם לשלם סכומים משמעותיים לרשות מקרקעי ישראל.

 

אי החתמה על "הסכמת בן זוג" כתנאי למכירת נכס

משרדנו מייצג לקוחה, אשר היתה נשואה לאדם שעל שמו היה רשום נכס מקרקעין. למרות היות בני הזוג בהליכי גירושין, בעת מכירת הנכס על ידי בן הזוג, לא הוחתמה האישה על "הסכמת בת זוג למכירה". בכך, נפגעו זכויותיה מכח חוק יחסי ממון ועל כן הוגשה תביעה כנגד עורך הדין שייצג את בן הזוג דאז במכירה.

 

אי רישום נכס במשך 20 שנים

משרדנו מייצג לקוחות אשר זכויותיהם בנכס לא נרשמו על שמם על ידי עורך הדין שטיפל בעסקה במשך עשרים שנים. במהלך התקופה הארוכה, הועברו תוכניות אשר הקימו חיוב בהיטלי השבחה משמעותיים וכיום, הלקוחות אינם יכולים להירשם כבעלי הזכויות, אלא אם ישלמו את היטל ההשבחה.

 

הסכם מקפח ואי הפניה לבדיקה מוקדמת של כדאיות העסקה

משרדנו מייצג לקוחות אשר חתמו על הסכם זיכיון וזאת, מבלי שהומלץ להם על ידי עורך הדין שייצג אותם בעסקה לבחון את כדאיותה הכלכלית טרם ההתחייבות החוזית. בנוסף, הסכם הזיכיון לא כולל התייחסות לנושאים מסחריים מהותיים, עובדה אשר גרמה בפועל לכך כי ההוצאות הכלכליות של הלקוחות עלו באופן משמעותי על המתוכנן על ידם והסבו להם נזק.

לוגו מלכה ושות'

דיני משפחה

גירושין

משרדנו ייצג לקוחה שביקשה להתגרש מבעלה, לאחר שגילתה שהוא בוגד בה. לנוכח הנסיבות והרגישות הנדרשת מול ילדיהם הצעירים של הזוג, שולבו בתיק בעלי מקצוע רלוונטיים, אשר הדריכו את הלקוחה, תמכו בה וסייעו לה לצלוח את המשבר בצורה הטובה ביותר.

 

גירושין

משרדנו ייצג אישה שביקשה להתגרש מבעלה. לאחר מספר שיחות הוחלט להיעזר במטפלת רגשית שעובדת בשיתוף פעולה עם המשרד. כעבור מספר שבועות החליטה הלקוחה בהמלצתנו, לחזור בה מבקשת הגירושין, לחתום על הסכם שלום בית ולשקם את הזוגיות. 

 

הסכם ממון

משרדנו טיפל בבני זוג שביקשו להסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם טרם נישואיהם. הצורך נבע מפאת פער הגילאים המשמעותי ביניהם, היות אחד מהם הורה לילדים וכן בשל הפער המשמעותי שהיה במצב הכלכלי שלהם. מספר שנים לאחר מכן, הזוג התגרש ללא כל מחלוקת הנוגעת לנושא הרכוש וזאת, תודות להסכם הממון עליו חתמו במשרדנו.

 

צוואה

משרדנו ערך צוואה לאדם שביקש להוריש לנכדו את כל רכושו. מפאת מורכבות הנסיבות, דאג המשרד לקבלת אישור מרופא מומחה בדבר כשירות הלקוח וכמו כן, כל מהלך כתיבת הצוואה והחתמתה תועד במשרד. שנים אחר כך, לאחר פטירת הלקוח, התנגדו ילדיו לקיומה, אך בית המשפט דחה את התנגדותם במלואה וקבע כי יש למלא את הצוואה כלשונה, תוך שהוא מחמיא למקצועיות המשרד ולהגנה על רצון הלקוח.

לוגו מלכה ושות'

מסחרי

ייצוג לקוח שביצע עסקה ללא תכנון מוקדם

משרדנו מייצג לקוח שחתם על הסכם מייסדים עם אדם שהיה בעליו של עסק דומה שפעל במסגרת שותפות רשומה. במסגרת ההתקשרות, סוכם כי החברה שתקום על ידי השניים תרכוש את הפעילות העסקית של השותפות, אך זאת מבלי להסדיר את הגבלת פעילות השותפות. על בסיס הסכם המייסדים שנחתם העביר הלקוח סכומי כסף משמעותיים לרכישת פעילות השותפות וכן לחשבון הבנק שנפתח לחברה. לאחר זמן התגלה, כי אותו אדם עימו הוא חתם על ההסכם משך מאות אלפי שקלים מחשבון החברה, ללא הסכמת הלקוח או ידיעתו ומכאן התביעה. 

 

ייצוג עסק וליווי עד להבראתו כלכלית

משרדנו מייצג עסק שנקלע לקשיים כלכליים שהובילו, בין היתר, להגבלת החשבון העסקי. באמצעות שילוב כוחות עם בעלי מקצוע מובילים, נבנתה לעסק תוכנית הבראה, נעשה הסדר עם כלל הנושים וכיום העסק נמצא במסלול צמיחה.

לוגו מלכה ושות'

דיני מקרקעין

ביטול הסכם מכר בשל הטעיה והסתרת מידע

משרדנו ייצג לקוח במסגרת הליכי רכישת בית מגורים. לאחר חתימת ההסכם התברר, כי הצד המוכר הסתיר מהלקוח שלנו מידע לגבי חריגות בניה מהותיות שקיימות בנכס. עובדה זו מנעה מהלקוח שלנו את האפשרות לקבל משכנתה ולקיים את חובותיו בהסכם. לאחר שהמוכר סירב להודות באי קיום חובותיו ולבטל את העסקה, הוגשה על ידנו תביעה לבית המשפט. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו, הורה על ביטול העסקה ועל השבת מלוא הסכומים ששולמו לידי הלקוח שלנו.

 

ייצוג לקוחה מול חברה משכנת

משרדנו ייצג לקוחה שלא יכולה היתה לקבל משכנתה מהבנק עקב סירוב החברה המשכנת לחתום על מסמכי משכנתה לאור המצאות הנכס בהליכי רישום בית משותף. בשל אי קבלת כספי המשכנתה, נכנסה הלקוחה למצב של הפרת הסכם, שכן לא יכולה היתה להעביר את הכספים כפי שהתחייבה. הטיפול המשפטי של משרדנו מול החברה המשכנת, הוביל לפתרון הבעיה ולקבלת כספי המשכנתה.

 

הסתרת פגם מהותי בנכס

משרדנו מייצג רוכש נכס אשר קנה בית מגורים. לימים הסתבר כי בנכס אין איטום דבר שיצר רטיבויות משמעותיות שהוסתרו מהלקוח. ביצוע איטום ותיקון הרטיבויות מוערך ע"י אנשי מקצוע בכמחצית עלות הבית ועל כן, הגיש הלקוח באמצעות משרדנו, תביעה לבית המשפט.