הסיפורים שלנו

להלן הסיפורים על התיקים שלנו עימם התמודדנו ומתמודדים

  • נדל"ן

עסקת מכר והסכם מכר:
לקוח שהגיע למשרדנו לצורך רכישת בית והומלץ לו לקחת שמאי לצורך עשיית בדיוק מקדימות, דבר אשר היה זניח ללקוח ונדחה על ידו, לאחר מו״מ ארוך נחתם הסכם מכר, אשר שמר על זכויוות הלקוח. בבוא הלקוח לקבל משכנתא התגלה שקיימים חלקים שונים בבית שנבנו בו בחריגת בניה ומשכך סירב הבנק למשכנתאות ליתן משכנתא. המוכר סירב בכל תוקף לקחת אחריות ולמרות שההסכם הגן על הלקוח ומכאן הוגשה תביעה לביטול הסכם לבית המשפט המחוזי. לאחר הליך בית המשפט המחוזי ביטל את ההסכם והשיב ללקוח שלנו את מלוא התשלומים ששלומו עבור הבית.

חוסר תכנון נכון של מימון בעסקת מכר:
לקוחה הגיעה למשרדנו במצוקה לאחר שנכנסה למצב של הפרת הסכם בשל חוסר יכולת להגדיל משכנתא על דירה אחרת שבבעלותה וזאת בשל סירוב קבלן אשר משמש כחברה משכנת ליתן התחייבות לרישום משכנתא בשל עיצומם של הליכי רישום בית משותף.
בדיקה מקדימה של מצב משפטי ותכנון נכון של מימון באמצעות משכנתא הייתה חוסכת עוגמת נפש רבה ללקוחה שלאחר התערבות משרדנו בא הנושא על פתרונו.

בית עם ליקויים – קנה חתול בשק:
לקוח המשרד הגיע למשרדנו לטיפול משפטי לאחר שרכש בית פרטי שלימים הסתבר שהבית מלא בליקויי בניה אשר הוסתרו מהלקוח בתהליך המכירה, צביעה נכונה והכנת הבית למכירה בחודשי הקיץ למעשה הם אלו שטשטשו את הדברים. לימים ובחורף הראשון הסתבר שהבית ללא איטומים ונבנה בניגוד לכל תקן קיים. הלקוח באמצעות משרדנו הגיש תביעה משפטית כאשר סכום הליקויים והנזקים שווי ערך למחצית מעלות הבית שלא לדבר על עוגמת הנפש והחיים בתוך סיוט מתמשך…

  • מסחרי

תכנון לא נכון של עסקה:
לקוח פנה למשרדנו לאחר שהחליט וחתם על הסכם מייסדים לצורך הקמת חברה עם שותף אשר היה במקביל בעלים של עסק דומה שפעל באמצעות שותפות רשומה. בהתאם להסכם מייסדים לא הוכנסו הוראות שמגנות על כספו של הלקוח והסכם המייסדים לא הגביל את השותף בחברה להפסיק ולפעול במסגרת השותפות. כמו כן, הסכם המייסדים כלל בתוכו הוראות משונות ביחס לרכישת הפעילות של השותפות על ידי החברה. לאחר חתימת הסכם המייסדים העביר הלקוח מאות אלפי שקלים לשותפות כדי לרכוש את פעילותה וזאת מבלי שהוראות הסכם המייסדים לא קבעו כל מנגנון של העברת הפעילות מהשותפות לתוך החברה. אם לא די בכך, לאחר פתיחת חשבון בנק לחברה החדשה, רוקן השותף בחברה עוד כמה מאות אלפי שקלים מקופת החברה והעבירם וזאת תוך חודש ימים ובכך הותיר את לקוח המשרד מול שוקת שבורה והפסדים של מאות אלפי שקלים, מכאן הוגשה תביעה על ידי המשרד אשר מתנהלת בבית המשפט המחוזי….

חתימה על הסכם זיכיון:

תיק מורכב שאליו נכנס משרדנו ובו החלפנו ייצוג של עו״ד אחר ביחס לתביעה אשר הוגשה על ידי רשת מזכה כנגד זכיין ותביעה שכנגד אשר הוגשה על ידי הזכיין כנגד הרשת.

הזכיין כאמור חתם על הסכם זיכיון ופתח סניף של הרשת המזכה, בתחילה, השקיע הזכיין סכום של כ 1,500,000 ש״ח כדי להקים את הסניף וכל זאת לאחר שהרשת המזכה הציגה תוכנית עסקית לזכיין ואף סייעה לו בבחירת המיקום. ולאחר מכן נתנה הרשת המזכה תמיכה בחודשים הראשונים של הסניף תוך שהיא מחייבת את הזכיין עבור עובדי הרשת המזכה אותם הציבה בסניף. לימים ותוך חודשים בודדים הבין הזכיין כי הרשת המזכה הוליכה אותו שולל בכך שסכום ההשקעה היה גדול פי 2 ממה שהוצג לו וכי המיקום הוא אינו מיקום אשר יכול להביא להכנסות אשר יש בהן לכסות את הוצאותיו.

אט אט החל מצבו הכלכלי של הזכיין להיות קשה ובכך לא הצליח הוא לעמוד בהתחייבויותיו בהתאם להסכם הזיכיון ובהתאם להסכם השכירות עליו חתם ביחס לסניף.
תוך מספר חודשים הגיע הזכיין למצב של חדלות פרעון ומכאן למצב של סגירת הסניף על ידי הרשת המזכה אשר נטלה לידיה את כל הרכוש שהיה בסניף ומכאן הוגשו התביעות.

לאחר הליך משפטי פסק בית המשפט לטובת הרשת המזכה ולמרבה הצער לזכיין לא נותרה היכולת הכלכלית לפנות לעראכת הערעור כדי להפוך את החלטת בית המשפט.

ניהול עסק בדרך לא נכונה:

לקוח המשרד פנה למשרד לצורך קבלת ייצוג דחוף בשל ניהול כושל של העסק וחוסר יכולת של העסק להתנהל בגלל שחשבון הבנק של העסק הוגבל וחובות העסק גדלו תוך שהעסק אף קיבל הלוואות מהשוק האפור.

מיד עם קבלת התיק פעל משרדנו באמצעות מומחי המשרד לצורך בניית תוכנית הבראה לעסק והגעה להסדרים עם כל הגורמים המעורבים וזאת על מנת לאפשר לעסק להמשיך ולהתנהל ולצאת ממצב של קריסה מוחלטת.

כיום לקוח המשרד מקבל ליווי צמוד מהמשרד ביחס להתנהלותו המשפטית והכלכלית הן מול עובדי העסק, מול הבנקים ומול ספקי העסק ובהתאם לתוכנית הבראה נראה כי העסק חוזר למוטב.

  • משפחה

גירושין:

לקוחת המשרד פנתה למשרד לקבלת ייעוץ וזאת מאחר וזו חששה שבעלה בוגד בה עם אחותה !!! נשמע הזוי, מסתבר שלא….

לאחר ליווי משפטי צמוד והשגת הראיות הנכונות פעל המשרד להגשת תביעות רלוונטית ובאמצעות בעלי המקצוע במשרד מקבלת הלקוחה ליווי של גורמי מקצוע שונים וזאת כדי לעזור לה לעבור את המשבר על הצד הטוב ביותר.

כשמדובר בילדים במקרים כאלו, הפעולה ברגישות ובהבנת הדברים חשובה מאוד לצורך בניית הטיפול הנכון בתיק.

גירושין:

לקוחה פנתה למשרד וביקשה לקבל ייצוג משפטי בשל העובדה שהחליטה לסיים את מערכת הנישואין בשל מצב רגשי ירוד וחוסר עניין בזוגיות.

מיד עם קבלת התיק במשרד ובהחלטה משותפת הומלץ ללקוחה לקבל ייעוץ ממטפלת רגשית אשר עובדת בשיתוף פעולה עם המשרד.

לאחר הליך רגשי של מספר שבועות החליטה הלקוחה בעצה משותפת עם המשרד כי הדבר הנכון הוא לשקם את הזוגיות ובכך להציל את הנישואין ואף לחתום עם בעלה על הסכם שלום בית שיתקן את משקעי העבר של הזוג ויתן להם אבני דרך להמשך הזוגיות.

הסכם ממון:

הוא בן 45 והיא בת 28, לו יש נכס ועסק ולה אין כלום, לו יש ילד והיא עוד רווקה. כל השאיפה שלהם היא להתחתן ולבנות משפחה חדשה תוך שהוא מעוניין להגן על הדירה והעסק שלו.

בהמלצת המשרד וליווי נכון, שניהם חתמו על הסכם ממון וזאת לאחר חששות כבדים שההסכם יכביד על הזוגיות.

לאחר שנתיים הזוג החליט כי הוא הגיע לקצה הדרך והם החליטו להתגרש, למזלו, הסכם הממון שמר על נכסיו ובכך הזוג התגרש מבלי להותיר אחריו כל מחלוקת רכושית אשר נפתרה במסגרת הסכם הממון.

צוואה:

לפני מספר שנים, פנה למשרד אדם מבוגר וביקש לערוך צוואה לפיה הוא מוריש לנכדו את כל רכושו והנכס שהיה בבעלותו. בהתאם לכך ערך המשרד עבור הלקוח צוואה בהתאם לרצונו לא לפני שדאג כי רופא מומחה יאשר כי הוא כשיר לתת צוואה ותוך שכל מהלך כתיבת הצוואה והחתמה צולמו בידאו תוך שהלקוח נשאל שאלות .

לימים הלך הלקוח לעולמו וילדיו גילו את הצוואה.

לאחר הליך משפטי מורכב החליט בית המשפט לקבל את הצוואה ואף לשבח את עבודת המשרד על היצירתיות בערכית הצוואה ועל הגנת רצונו של הלקוח שהלך לעולמו.