מקרקעין

עסקאות מכר

שלושה שלבים משמעותיים

עסקאות מכר - יד שניה

עסקת מכר של נכס נדלני, היא מהמשמעותית בחיי כל משפחה. מעורבים בה סכומי כסף גדולים ולכן ישנה חשיבות גדולה להובילה באופן מקצועי ורגיש עד לסיום מוצלח.
על מנת לייצר עסקה נכונה, ישנם שלבים תהליכים אותם אנו בונים עם הלקוחות שאנו מייצגים, בין אם הם המוכרים ובין אם הם הקונים. בעסקת מכר ישנם שלושה שלבים משמעותיים בתהליך:

1

בדיקת הנכס

האם הוא רשום על שם בעליו, האם יש עליו חובות או שעבודים, האם יש ליקויים בנכס, מה חבויות המיסים וכל דבר אפשרי עוד בטרם נכתב החוזה.

2

עריכת הסכם

עריכת הסכם בין הצדדים שיגן על הלקוח וישמור על האינטרסים שלו.

3

העברת זכויות בנכס

העברת זכויות בנכס על שם הרוכשים במהירות וללא עיכובים.

על מנת לייצר חוזה שאינו מנותק מהעסקה עצמה, יש לערוך בדיקות שונות בנוסף לפרה רולינג (Pre Roling) ובכלל זאת בדיקות שמאי מקדמיות, בחינת מימון ויכולות כלכליות בדיקות הנדסיות ובחינה משפטית וכל מידע שיכול לסייע להבנת העסקה ויביא לבחינת הכדאיות שלה.
על מנת להקטין ולצמצם את הסיכונים למינימום ולייצר עסקה ״בריאה״ ומשתלמת.
אנו גאים לומר כי הניסיון, היושרה והמקצועיות של עורכי ועורכות הדין במשרד, הובילו אלפי עסקאות מכר מוצלחות לסיומן.

חשוב שתקראו

רכישה מקבלנים

אם אתם עומדים לרכוש דירה מקבלן, חשוב שתקראו את הדברים הבאים!

אחד הדברים החשובים שרבים אינם מודעים לו, הוא נושא החוזה עליו חותמים במעמד רכישת דירה מקבלן. שימו לב - החוזה מייצג את הקבלן ומגן על האינטרסים שלו ואינו מייצג אתכם הדיירים.

בישראל קיימים חוקים רבים המגנים עליכם רוכשי הדירות ואינם באים לידי ביטוי בהסכם עם הקבלן ולא רק זאת, אלא שרוכשים רבים אינם מכירים את החוקים האלה. מה שקורה לא פעם כשחותמים על הסכם שנכתב על ידי עורכי הדין של הקבלן מבלי לדאוג לייצוג משלכם הוא שכאשר ישנם חילוקי דעות או תקלות במהלך הבניה, אתם עלולים לגלות כי החוזה מגן דווקא על הקבלן ואז יהיה מאוחר מדי.

לכן, אם החלטתם לרכוש דירה מקבלן, דאגו שיהיה משרד עו״ד מקצועי לצדכם שיגן על האינטרסים שלכם, יבחן אותם מכל היבט, ידאג לכסות אתכם במכלול ההגנות והביטחונות האפשריות ויעניק לכם שקט נפשי ולשם כך אנחנו נמצאים כאן.  

חשוב לקחת בחשבון את מכלול ההיבטים

עסקאות מכר - קרקעות

רכישת קרקעות או מכירתן, אינה דומה למכירה או קניה של מבנה. מצד אחד תהליך העברת הזכויות בין המוכר לקונה פשוטה יותר ביחס להעברת זכויות של נכס בנוי, אך מצד שני רוכשי קרקעות קונים אותן על מנת לעשות בהן פעולות שלעיתים מסובכות, כמו שינוי ייעוד, היוון הקרקע, יזמות ובניה ועוד.

לכן, כשעומדים לבצע עסקת רכישת קרקע, חשוב לקחת בחשבון את מכלול ההיבטים הכרוכים בעסקה, על מנת להבין האם כדאי לבצע אותה ובאילו תנאים. עסקאות רכישה או מכירת קרקעות הינן שונות אחת מהשנייה ותלויות במגוון משתנים. יש לבחון היכן ממוקמת הקרקע, באיזה שלב תכנוני היא נמצאת והאם היא ברת יישום בהיבט התכנוני.

באמתחתנו ייצוג של מספר רב של עסקאות מכר מוצלחות של קרקעות ואנו רואים כמטרה לסייע ללקוחותינו להיכנס לעסקה בריאה וטובה ולצלוח אותה במקסימום מידע על מנת למקסם את הרווח בה.

נעניק לכם בחינה מקיפה של הנכס

מיסוי מקרקעין

חוק מיסוי מקרקעין (מס שבח ומס רכישה) תשכ״ג-1963 נוצר על מנת לקבוע מתי העברת זכות במקרקעין חייבת בתשלום מס ומתי לא.

עסקאות נדל״ן אם כן, טומנות בחובן היבטי מס שונים ומגוונים. לעיתים, הרוכשים או המוכרים נכס נדלני אינם מודעים לתנאים בהם העברת זכות במקרקעין חייבת בתשלום מס ובאיזה גובה, מה שגורם לעסקה במקרים מסוימים להיות לא כדאית.

משרדנו מתמחה בייעוץ מיסויי ויעניק לכם בחינה מקיפה של הנכס שלכם בכל הקשור להיבטי מס, על מנת שתגיעו למעמד החוזה בטוחים כי העסקה שלכם תהיה מוצלחת, משתלמת ורווחית.​