אודותינו

אודות מושיקו מלכה

עורך דין מלכה, אשר נולד בדימונה וגדל לרוב בבית סבתו, חונך לאור עקרון העזרה לזולת ובפרט לאוכלוסיות מעוטות יכולת. לאחר פציעתו במסגרת השירות הצבאי והתמודדות מאתגרת עם המערכת המשפטית ולאחר עבודה במשך מספר שנים בעולם ההייטק, החליט מושיקו ללמוד משפטים וזאת, מתוך תחושת שליחות ורצון לתת ללקוחותיו את השירות האישי, המקצועי, המקיף והטוב ביותר.

מייד לאחר הסמכתו בשנת 2012, הקים עו"ד מלכה את משרד עו"ד מושיקו מלכה ושות' והוא עומד בראשו ומנהל אותו מאז ועד היום.

במהלך שנות עבודתו צבר עורך דין מלכה ניסיון רב הן בפן המשפטי בדגש על דיני מקרקעין, משפט מסחרי, רשלנות מקצועית של עורכי דין ודיני משפחה והן בפן העסקי וזאת, תודות לפרויקטים של יזמות נדל"ן בהם הוא לוקח באופן אישי ולניסיונו בתחום הסחר הבינלאומי.

כיום, פרט להובלת המשרד הוא כותב טורי דעה בעיתונות במוספי נדל"ן, מוזמן לראיונות בתחומי התמחותו ברדיו וכן מרצה בפני פורומים מקצועיים שונים ומגוונים לרבות לשכת עורכי הדין, בתי אבות, בתי ספר, אקדמיית We Stage, פורום מתווכים ועוד.

צוות המשרד

עו״ד מושיקו מלכה

עו"ד שאול בן דור

עו״ד זיו שדה

עו״ד שני בנארדטה

עו״ד ליאת כדורי

שרון מרטין מנהלת משרד

מקצוענות כדרך חיים

אודות Malka & Co

מאז הוקם המשרד הצוות המקצועי הלך וגדל כאשר לשורותיו הצטרפו עורכי דין מצוינים בתחומם דבר אשר הגדיל פעילות המשרד ואפשר למשרד להתעסק ולהתמקצע בתחומים משפטיים נרחבים בהם עוסק המשרד ובכל זמן נתון עוסק המשרד בניהול מאות תיקים משפטיים שונים ומגוונים.

בין לקוחות המשרד נמנים אנשי עסקים ונדל”ן המוכרים במשק הישראלי, לקוחות פרטיים, עסקים שונים ומגוונים אשר נהנים ממגוון שירותי המשרד ודרכנו המקצועית – עבורנו הצלחת הלקוח מהווה הצלחת המשרד.

בנוסף נהנים לקוחות המשרד מניסיון עסקי וניהולי מחוץ לתחומי המשפט כאשר למשרד קיימים שותפים עסקיים שונים אשר תחומם משלימים לתחומי הפעילות של המשרד.

לצד כל העשייה, משרדנו תמיד פתוח לרווחת אוכלוסייה חלשה כאשר מבחינתנו תרומה לקהילה היא חלק בלתי נפרד מערכי היסוד של משרדנו.

אנו כאן כדי לעזור ללקוחותינו להגיע לתוצאה המשפטית הטובה ביותר.

משרד מלכה ושות' הוקם ויוסד בשנת 2012 על ידי עורך הדין מושיקו מלכה וכיום המשרד פעיל הן בישראל והן מחוצה לה ונחשב למוביל בתחומי העיסוק שלו.

המשרד הוקם מתוך מחשבה כי על משרד עורכי דין לספק שירותים מקיפים ללקוח במגוון תחומים שונים, תוך דגש על מתן שירות מקצועי, ענייני ויעיל הן בזמן והן בתוצאה.

המשרד הינו משרד בוטיק העוסק בשלושה תחומי משפט עיקריים ובכללם: מקרקעין, מסחרי ודיני משפחה.

כיום, המשרד ממוקם בקומה 10 בקניון כפר סבא הירוקה ומונה מספר עורכי דין ומתמחים. משנה לשנה צומח ומתפתח המשרד תוך שהוא צובר ניסיון רב ומומחיות בייצוג לקוחות מגוונים תוך שמירה על שירות ייחודי וניהול מקצועי של כל תיק ותיק.

חדשנות, ראיה עתידית והשאיפה למצוינות הם ערכי יסודו של המשרד כאשר המטרה של המשרד היא לספק ללקוחותיו את המענה והשירות המשפטי הטוב והמקצועי ביותר.

לוגו מלכה ושות'

רשלנות מקצועית

אי בדיקת מצב רישוי הנכס

משרדנו מייצג אדם שרכש נכס מקרקעין הכולל מרתף. בעת הקניה, הצהיר המוכר כי רק למחצית המרתף ישנו היתר בניה. משביקש הקונה למכור את הנכס התגלה, כי למרתף אין היתר בניה כלל ולכן, הוגשה תביעה נגד המוכרים בגין הטעיה והצהרה כוזבת וכן כנגד עורך הדין שייצג את הקונה בעת רכישת הנכס. בתביעה נגד עורך הדין נטען, כי אי בדיקת המצב הרישויי של המרתף עולה כדי רשלנות מקצועית. בית המשפט קיבל את התביעה שהוגשה על ידי משרדנו וקבע כי המוכרים הפרו את חובת הגילוי שלהם, תוך שהוא חייב אותם בפיצויים ואנו ממתינים לקביעתו לגבי סוגיית הרשלנות המקצועית של עורך הדין.

 

הפרת חובת נאמנות של עורך דין ששימש כנאמן

משרדנו מייצג תובעים שבבעלותם בניין שניהולו הופקד בידי עורך דין. לאורך השנים ניהל עורך הדין חשבון נאמנות אליו הופקדו כספי השכירות של שוכרי נכסים בבנין. התביעה הוגשה על ידי משרדנו כנגד עורך הדין הנאמן וכן כנגד הבנק בו מתנהל חשבון הנאמנות בשל העובדה, כי מחשבון הנאמנות נעלמו כספים שאמורים היו להיות מופקדים בו.

 

אי ביצוע בדיקות מקדמיות כנדרש

משרדנו מייצג לקוחות אשר תובעים עורכי דין שייצגו אותם בעסקת רכישת קרקע אשר עליה בנוי בית ישן. עורכי הדין, שייצגו את שני הצדדים בעסקה, לא ביצעו את הבדיקות המקדמיות כנדרש ולאחר חתימת העסקה התברר ללקוחותינו, כי בהתייחס לחלק מהנכס קיימת הפקעה שמונעת את פיצול המגרש, כפי שתוכנן על ידם וכי על מנת לקבל היתר בניה ולפצל את המגרש, עליהם לשלם סכומים משמעותיים לרשות מקרקעי ישראל.

 

אי החתמה על "הסכמת בן זוג" כתנאי למכירת נכס

משרדנו מייצג לקוחה, אשר היתה נשואה לאדם שעל שמו היה רשום נכס מקרקעין. למרות היות בני הזוג בהליכי גירושין, בעת מכירת הנכס על ידי בן הזוג, לא הוחתמה האישה על "הסכמת בת זוג למכירה". בכך, נפגעו זכויותיה מכח חוק יחסי ממון ועל כן הוגשה תביעה כנגד עורך הדין שייצג את בן הזוג דאז במכירה.

 

אי רישום נכס במשך 20 שנים

משרדנו מייצג לקוחות אשר זכויותיהם בנכס לא נרשמו על שמם על ידי עורך הדין שטיפל בעסקה במשך עשרים שנים. במהלך התקופה הארוכה, הועברו תוכניות אשר הקימו חיוב בהיטלי השבחה משמעותיים וכיום, הלקוחות אינם יכולים להירשם כבעלי הזכויות, אלא אם ישלמו את היטל ההשבחה.

 

הסכם מקפח ואי הפניה לבדיקה מוקדמת של כדאיות העסקה

משרדנו מייצג לקוחות אשר חתמו על הסכם זיכיון וזאת, מבלי שהומלץ להם על ידי עורך הדין שייצג אותם בעסקה לבחון את כדאיותה הכלכלית טרם ההתחייבות החוזית. בנוסף, הסכם הזיכיון לא כולל התייחסות לנושאים מסחריים מהותיים, עובדה אשר גרמה בפועל לכך כי ההוצאות הכלכליות של הלקוחות עלו באופן משמעותי על המתוכנן על ידם והסבו להם נזק.

לוגו מלכה ושות'

דיני משפחה

גירושין

משרדנו ייצג לקוחה שביקשה להתגרש מבעלה, לאחר שגילתה שהוא בוגד בה. לנוכח הנסיבות והרגישות הנדרשת מול ילדיהם הצעירים של הזוג, שולבו בתיק בעלי מקצוע רלוונטיים, אשר הדריכו את הלקוחה, תמכו בה וסייעו לה לצלוח את המשבר בצורה הטובה ביותר.

 

גירושין

משרדנו ייצג אישה שביקשה להתגרש מבעלה. לאחר מספר שיחות הוחלט להיעזר במטפלת רגשית שעובדת בשיתוף פעולה עם המשרד. כעבור מספר שבועות החליטה הלקוחה בהמלצתנו, לחזור בה מבקשת הגירושין, לחתום על הסכם שלום בית ולשקם את הזוגיות. 

 

הסכם ממון

משרדנו טיפל בבני זוג שביקשו להסדיר את מערכת היחסים הכלכלית ביניהם טרם נישואיהם. הצורך נבע מפאת פער הגילאים המשמעותי ביניהם, היות אחד מהם הורה לילדים וכן בשל הפער המשמעותי שהיה במצב הכלכלי שלהם. מספר שנים לאחר מכן, הזוג התגרש ללא כל מחלוקת הנוגעת לנושא הרכוש וזאת, תודות להסכם הממון עליו חתמו במשרדנו.

 

צוואה

משרדנו ערך צוואה לאדם שביקש להוריש לנכדו את כל רכושו. מפאת מורכבות הנסיבות, דאג המשרד לקבלת אישור מרופא מומחה בדבר כשירות הלקוח וכמו כן, כל מהלך כתיבת הצוואה והחתמתה תועד במשרד. שנים אחר כך, לאחר פטירת הלקוח, התנגדו ילדיו לקיומה, אך בית המשפט דחה את התנגדותם במלואה וקבע כי יש למלא את הצוואה כלשונה, תוך שהוא מחמיא למקצועיות המשרד ולהגנה על רצון הלקוח.

לוגו מלכה ושות'

מסחרי

ייצוג לקוח שביצע עסקה ללא תכנון מוקדם

משרדנו מייצג לקוח שחתם על הסכם מייסדים עם אדם שהיה בעליו של עסק דומה שפעל במסגרת שותפות רשומה. במסגרת ההתקשרות, סוכם כי החברה שתקום על ידי השניים תרכוש את הפעילות העסקית של השותפות, אך זאת מבלי להסדיר את הגבלת פעילות השותפות. על בסיס הסכם המייסדים שנחתם העביר הלקוח סכומי כסף משמעותיים לרכישת פעילות השותפות וכן לחשבון הבנק שנפתח לחברה. לאחר זמן התגלה, כי אותו אדם עימו הוא חתם על ההסכם משך מאות אלפי שקלים מחשבון החברה, ללא הסכמת הלקוח או ידיעתו ומכאן התביעה. 

 

ייצוג עסק וליווי עד להבראתו כלכלית

משרדנו מייצג עסק שנקלע לקשיים כלכליים שהובילו, בין היתר, להגבלת החשבון העסקי. באמצעות שילוב כוחות עם בעלי מקצוע מובילים, נבנתה לעסק תוכנית הבראה, נעשה הסדר עם כלל הנושים וכיום העסק נמצא במסלול צמיחה.

לוגו מלכה ושות'

דיני מקרקעין

ביטול הסכם מכר בשל הטעיה והסתרת מידע

משרדנו ייצג לקוח במסגרת הליכי רכישת בית מגורים. לאחר חתימת ההסכם התברר, כי הצד המוכר הסתיר מהלקוח שלנו מידע לגבי חריגות בניה מהותיות שקיימות בנכס. עובדה זו מנעה מהלקוח שלנו את האפשרות לקבל משכנתה ולקיים את חובותיו בהסכם. לאחר שהמוכר סירב להודות באי קיום חובותיו ולבטל את העסקה, הוגשה על ידנו תביעה לבית המשפט. בית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו, הורה על ביטול העסקה ועל השבת מלוא הסכומים ששולמו לידי הלקוח שלנו.

 

ייצוג לקוחה מול חברה משכנת

משרדנו ייצג לקוחה שלא יכולה היתה לקבל משכנתה מהבנק עקב סירוב החברה המשכנת לחתום על מסמכי משכנתה לאור המצאות הנכס בהליכי רישום בית משותף. בשל אי קבלת כספי המשכנתה, נכנסה הלקוחה למצב של הפרת הסכם, שכן לא יכולה היתה להעביר את הכספים כפי שהתחייבה. הטיפול המשפטי של משרדנו מול החברה המשכנת, הוביל לפתרון הבעיה ולקבלת כספי המשכנתה.

 

הסתרת פגם מהותי בנכס

משרדנו מייצג רוכש נכס אשר קנה בית מגורים. לימים הסתבר כי בנכס אין איטום דבר שיצר רטיבויות משמעותיות שהוסתרו מהלקוח. ביצוע איטום ותיקון הרטיבויות מוערך ע"י אנשי מקצוע בכמחצית עלות הבית ועל כן, הגיש הלקוח באמצעות משרדנו, תביעה לבית המשפט.