דיני משפחה​

ניסיון עשיר בדיני משפחה

שמירת האינטרסים של הלקוחות ותקינות המסמכים על מנת למנוע מחלוקות

למחלקת דיני המשפחה במשרדנו ניסיון עשיר במגוון סוגיות משפטיות הנוגעות לתחום לרבות: גירושין, קביעת משמורת, הסדרי ראיה, מזונות, חלוקת רכוש, גישור ויישוב סכסוכים בתוך המשפחה, הורות משותפת, צוואות, צווי ירושה, מינוי אפוטרופוס על הגוף והרכוש, ייפוי כח מתמשך ועוד.

פרט לעריכת ההסכמים, ייפוי הכח והצוואות שנעשים תוך הקפדה על שמירת האינטרסים של הלקוחות ותקינות המסמכים על מנת למנוע מחלוקות עתידיות, מתמחים עורכי הדין במחלקה בייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים ופועלים למיקסום התוצאות עבור לקוחותינו, תוך חסכון של זמן וכסף.

המומחיות שלנו

תחומי התמחות בדיני משפחה

הסכמי ממון

הסטטיסטיקה בישראל אומרת כי אחד מכל שלושה זוגות יתגרש, לכן, גם אם נישאתם באושר ואתם צופים לעצמכם זוגיות נהדרת, כדאי שתהיו מכוסים על ידי הסכם ממון שיגן על הרכוש שצברתם לפני הנישואין. הסכם ממון מפורט, מקצועי ומקיף, המותאם לצרכים האינדיבידואליים שלכם וידאג לעתידכם, יעניק לכם שקט נפשי וידיעה כי מה שצברתם לפני הנישואין יישאר שלכם.

נכון, בתחילת הדרך התחושה היא שהעתיד יהיה ורוד תמיד, אולם המציאות מראה שכניסה לחיים משותפים ללא הסדרה מסודרת של המערכת המשותפת אותה אתם עומדים לבנות, משאירה פרצה הממתינה לרגע בו בעיות בזוגיות עלולות להפוך לקרע שבו בן או בת הזוג שלנו יוכלו לטעון לזכויות על הנכסים שהיו לנו לפני.

הסכם ממון חכם, שבו תהיו מעורבים יחד בתהליך יעניק לכם שקט נפשי ויפחית מהלחץ בעת סכסוך, אל תוותרו עליו.

הסכם הורות משותפת

בשנים האחרונות, הולך וצובר תאוצה מודל הורות שונה מהמודל המסורתי ובו מתקיימים סוגי משפחות בעלי הרכבים מגוונים כגון זוגות חד מיניים או אנשים המבקשים להביא יחד ילד לעולם - המושג הורות משותפת נובע מתוך מציאות זו.

כאשר שני אנשים מבקשים להביא יחד ילד לעולם, יהיה עליהם לנסח הסכם משפטי שיעגן את כל התנאים והכללים שיחולו עליהם בעת גידול הילד. הסכם טוב יכלול בתוכו את מכלול הזכויות והחובות של ההורים בגידול הילד, יתאם ציפיות וימנע עד כמה שאפשר מחלוקות מורכבות. ככל שההסכם יהיה מנוסח טוב יותר, ירד לפרטים ויתחשב בכל אחד מהצדדים, כך ימנעו מחלוקות בעתיד.

ההסכם יכלול, את אופן ניהול ההיריון והלידה, את המשמורת והסדרי הראייה, מגורים, חינוך ותשלומי מזונות וכל מה שעולה מתוך הצורך לגדל יחד את הילד בהרמוניה ובשלווה.

כבכל הסכם אותו אנו עורכים במשרדנו, גם בהסכם הורות משותפת נדרש תהליך שבו ההורים ועורכי הדין שלנו מנסחים יחד מתוך הבנות הדדיות והסכמות משותפות, כך שבסופו של תהליך יעמוד לרשותם הסכם שיהיה טוב ביותר עבור שני השותפים ועבור הצאצאים שייוולדו להם.

הסכמי גירושין

בשעת פרידה של שני בני זוג ופירוק המשפחה, עולים רגשות שעלולים להשפיע על האופן בו יתנהל הליך הפרידה. הרגשות המשתלטים על החיים גורמים לבני הזוג לעשות לעיתים דברים בלתי רציונליים, להגיע להסכמות מתוך לחץ או להסכם ללא גיבוי משפטי, מה שפוגע בהם בטווח הארוך. לעיתים בני הזוג אינם מגיעים להסכמות ויש צורך לפנות לערכאות המשפטיות כדי ליישב את הסכסוך.

הסכם גירושין הוא דבר שילווה אתכם לאורך זמן ולכן חשוב לא להקל בו ראש ולבנות את ההסכם בצורה הוגנת וחכמה כך שתשרת אתכם בטווח הקצר והארוך גם יחד, או לחלופין להגיע לבית המשפט ולשטוח את טענותיכם באופן המקצועי ביותר באמצעות ייצוג משפטי בעל נסיון בהתדיינות בבתי משפט.

אם הגעתם להחלטה לפרק את הזוגיות, אנו ממליצים לכם דבר ראשון, להגיע להתייעצות משום שכל רגע הוא קריטי בבניית הסכם טוב שיגן עליכם וישרת את האינטרסים שלכם.

משמורת על ילדים

״שיקול טובת הילד הוא שיקול העל, השיקול המכריע. אכן, בצדו של שיקול זה יעמדו שיקולים נוספים ... אך, כל אלה שיקולים משניים יהיו וכולם ישתחוו לשיקול טובת הילד״

(פסק דנ"א 7015/94, היועמ"ש נגד פלונית, פ"ד נ(1) 119 )

כאשר משפחה מתפרקת ובני הזוג מבקשים להתגרש, הליך הגירושין אמנם כולל את הפרידה מבן או בת הזוג, אך כמובן לא מהילדים. ההורים הם עדיין האפוטרופוסים של הילדים ובמצב שכזה יש לקבוע את הסדרי המשמורת עליהם כמו היכן יגורו, מי יקבל את ההחלטות על עיקר הזמן שלהם, איך יחולקו המזונות עבורם, מהם הסדרי הראייה ועוד החלטות שישפיעו על היום יום שלהם ועל עתידם.

במצב שבו זוג מתגרש והרגשות גואים, קורה לא פעם שהילדים הופכים להיות קלף מיקוח, המטרה העיקרית שלנו כמשרד עורכי דין בעל ניסיון רב בתחום, היא בראש ובראשונה לראות את טובת הילדים, להנמיך את הלהבות ובעיקר לבחון את נסיבות המקרה על מנת להבין מה נכון עבור הילדים כדי למצוא את הפתרון הטוב והנכון ביותר באותה נקודת זמן וזאת על מנת למזער את סיכויי הפגיעה בילדים. בתיקי גירושין אנו מקצים בנוסף לייעוץ המשפטי, את מיטב אנשי המקצוע העומדים לרשותנו, כדי להשלים אלמנטים נוספים היכולים לגשר על הפערים ולהפוך את התהליך הקשה לקל יותר.

אפוטרופסות

אפוטרופסות היא מוסד משפטי חשוב ומשמעותי הדואג לכך שמי שאינו מסוגל לנהל את ענייניו בעצמו, לא יוותר ללא הגנה משפטית. מינוי אפוטרופוס יתאפשר במצב שבו אם אדם אינו מסוגל לדאוג לענייניו מפאת מחלה, זקנה או מצב נפשי, ימונה עבורו מי שינהל את ענייניו. מינוי אפוטרופוס יכול להיות לשם ניהול עניינים שונים כמו ענייני רכוש, עניינים רפואיים או לכלל ענייניו של האדם.

למינוי אפוטרופוס יש משמעות גדולה ולכן בטרם ממנים את מי שישא באחריות לגורלו של אחר, ראשית, יש לזהות את הצורך ולהבין את מורכבות המצב על מנת למנות את מי שיהיה האדם הנכון ביותר לטובת החסוי. אנו רואים חשיבות רבה למינוי זה ומעניקים לבירור הצורך עדיפות עליונה על מנת לוודא שהמינוי אכן מתאים וראוי וכי טובתו של האדם הזקוק לאפוטרופוס תהיה כל העת לנגד עיניו של מי שמיצג אותו ואת ענייניו.

צוואות, עיזבונות וירושות

החשש מהעיסוק במוות גורם לאנשים להדחיק את העובדה שיום אחד זה יקרה גם להם ולהתעלם מדבר משמעותי ביותר - הערך של מה שיישאר ביום שאחרי.

לגישתנו - הצוואה הטובה ביותר של הורה, היא האיחוד המשפחתי שהוא משאיר אחריו.

צוואה היא מסמך הקובע מי יירש את נכסיו ורכושו של אדם שמת, אולם היא טומנת בחובה הרבה יותר מכך - היא המורשת שמשאיר אחריו אדם עבור מי שהיו קרובים לו בחייו, בדרך כלל הם המשפחה הקרובה.

כשאדם אינו משאיר חלוקה מסודרת והסבר מדוע חילק את הרכוש כפי שחילק, הוא עלול להשאיר אחרי לכתו כאוס ומלחמה משפטית קשה ויקרה שעלולה לפרק את המשפחה ואת היחסים בין אלה שנותרו מאחור. ניסיוננו מראה כי אנשים שערכו צוואה מסודרת מנעו בלגן ועוגמת נפש והקלו על המשפחה והמעורבים בדבר בתהליך חלוקת הרכוש. 

לכן, אם אתם באמת אוהבים את הקרובים אליכם והיחסים ביניהם חשובים לכם, ערכו צוואה עוד היום על מנת שתוכלו להיות שקטים שגם ביום שאחרי, הרכוש שלכם יחולק על פי רצונכם והמשפחה תמשיך להיות שלמה.

גרושים? צוואה היא מאסט

אם אתם גרושים ועדיין לא ערכתם צוואה, חשוב שתדעו כי במידה ותלכו לעולמכם, הרכוש שלכם יעבור לילדיכם הקטינים והאפוטרופסות על הרכוש יעבור אל האדם ממנו התגרשתם - ההורה השני. בפועל זה אומר שהרכוש של ילדיכם יהיה בידיים של בן או בת הזוג שלכם לשעבר ועתיד ילדיכם לא יהיה מובטח כפי שביקשתם.

לכן, כאשר אנו עורכים הסכמי גירושין אנו ממליצים לבני הזוג לערוך צוואה מסודרת לכל מקרה שלא יבוא ולהבטיח את הרכוש והכסף שלכם בעתיד של ילדיכם. אנו ממליצים זאת לכל זוג גרוש.

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי שמטרתו לאפשר לכל אדם בעודו בדעה צלולה, לקבוע מראש כיצד יטופלו ענייניו ועל ידי מי, במידה והוא לא יוכל לקבל החלטות בכוחות עצמו מכל סיבה שהיא העלולה לקרות במהלך החיים. זהו מסמך המאפשר לאדם לתכנן את עתידו בזמן שהוא עדיין בעל יכולת לקבל החלטות ולבצע פעולות.

באפשרותו של כל אדם שגילו מעל 18 שנים לערוך ייפוי כוח מתמשך עבור עצמו, זה יכול להיות בעניינים אישיים, רפואיים או ענייני רכוש וזה יכול להיות בכולם יחד או רק בחלקם. ייפוי הכוח יכלול בתוכו הנחיות מוגדרות או יאפשר שיקול דעת עצמאי למיופה הרוח. הממנה רשאי לקבוע מה תהיינה סמכויותיו של מיופה הכוח ובאילו מקרים הוא יסיים את תפקידו, יוחלף, או מינויו יפקע.

יפוי כוח מתמשך הוא מסמך שאין להקל בו ראש ודורש את מלוא תשומת הלב בעת עריכתו, על מנת לאתר את הצורך ולייעץ על מיופה הכוח הנכון ביותר.

ייצוג בבית דין רבני

בישראל, עומדת בפני כל זוג המעוניין להתגרש, שתי אפשרויות לניהול תיק הגירושין, בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני המשפחה. בעוד בית הדין הרבני פועל בין היתר על פי ההלכה היהודית ודיני המשפט העברי, בית המשפט לענייני משפחה מתנהל על פי חוק בית המשפט לענייני משפחה התשנ״ה 1995. לבית הדין הרבני סמכות ייחודית במתן גט והתרת נישואין וסמכות מקבילה בשאר הנושאים במידה והם צורפו לתביעת הגירושין שנתקבלה בבית הדין הרבני.

כך או כך, בין אם זה בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, במידה והחלטתם להתגרש, תזדקקו לייצוג בדיונים שיתקיימו במוסד השיפוטי הרלוונטי.

טוען רבני המתמחה בייצוג בבית הדין הרבני ועו״ד המתמחה בענייני משפחה, הם בעלי ידע שונה - בעוד עורך דין המתנהל בבתי משפט אזרחיים פועל על פי חוקי המדינה ויכול לייצג גם בבית הדין הרבני וגם בבית המשפט לענייני משפחה, הטוען הרבני פועל על פי ההלכה היהודית ומוגבל לייצוג בבין הדין הרבני בלבד.

השילוב המושלם עבור לקוחותינו, הוא ייצוג על ידי עורכי הדין במשרד המתמחים בגירושין ולהם בקיאות נרחבת בהליכים המתקיימים בבית הדין הרבני והיכולת להעניק ייצוג הולם ומקצועי הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה. ייצוג על ידי עו״ד בעל יכולות נרחבות יחסוך לכם זמן, כסף והתרוצצויות מיותרות ויעניק לכם את הייצוג ההולם והמקצועי ביותר. 

ניסיון עשיר במגוון הכסמים

משרדנו בעל ניסיון רב במגוון הסכמים ומסמכים משפטיים הנוגעים לתחום דיני המשפחה והירושה לרבות:

 • הסכמי גירושין
 • הסכמי משמורת ומזונות
 • גישור ויישוב סכסוכים בתוך המשפחה
 • הסכמי שלום בית ולחילופין גירושין
 • הסכמי ממון
 • הסכמי ידועים בציבור
 • הסכמי הורות משותפת
 • הסכמי חיים משותפים
 • הסכם חלוקת עיזבון
 • צוואות
 • ייפוי כח מתמשך ועוד
מעטפת מקצועית מלאה

ענייני משפחה וירושה מצריכים פעמים רבות קבלת שירותים מאנשי מקצוע

מתוך הבנה, כי ענייני משפחה וירושה מצריכים פעמים רבות קבלת שירותים מאנשי מקצוע נוספים, פיתח משרדנו מערך שיתופי פעולה מקיף ורחב עם בעלי ובעלות מקצוע רבים שעוסקים בתחומים משיקים לתחום המשפחה ביניהם: פסיכולוגים ומטפלים רגשיים, יועצי זוגיות, יועצים לכלכלת המשפחה, אקטוארים, חוקרים פרטיים, רואי חשבון ועוד.

במסגרת ההקפדה על רמת שירות גבוהה, מתאימים עורכי הדין במחלקה לכל לקוח ולקוח את בעלי המקצוע הרלוונטיים, נמצאים אתו בקשר הדוק, עוקבים אחר התהליך והטיפול המקצועי ודואגים לכך שהלקוח יקבל את השירות הטוב ביותר שנדרש לו. בכך, אנו מבטיחים לכל לקוח ולקוח מעטפת מקצועית מלאה.